PBT-RP200SN1SS0ALA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBT-RP200SN1SS0ALA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 200 psi, 0°C-+80°C, 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBT-RP200SN1SS0ALA0Z SICK Inc
    PBT-RP200SN1SS0ALA0Z SICK Inc
    PBT-RP200SN1SS0ALA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBT-RP200SN1SS0ALA0Z is described as Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 200 psi, 0°C-+80°C, 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Assmann
  • Description
    USB MINI CAR CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    View
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA