PBT-RP160SN1SS0VMC0Z SICK Inc
  • Part Number: PBT-RP160SN1SS0VMC0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 160 psi, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBT-RP160SN1SS0VMC0Z SICK Inc
    PBT-RP160SN1SS0VMC0Z SICK Inc
    PBT-RP160SN1SS0VMC0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBT-RP160SN1SS0VMC0Z is described as Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 160 psi, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"