PBT-RP050SG1SSNAMA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBT-RP050SG1SSNAMA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 50 psi, 0°C-+80°C, 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBT-RP050SG1SSNAMA0Z SICK Inc
    PBT-RP050SG1SSNAMA0Z SICK Inc
    PBT-RP050SG1SSNAMA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBT-RP050SG1SSNAMA0Z is described as Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 50 psi, 0°C-+80°C, 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL