PBT-RB250SG1SSNVMC0Z SICK Inc
  • Part Number: PBT-RB250SG1SSNVMC0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0bar- 250bar, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBT-RB250SG1SSNVMC0Z SICK Inc
    PBT-RB250SG1SSNVMC0Z SICK Inc
    PBT-RB250SG1SSNVMC0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBT-RB250SG1SSNVMC0Z is described as Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0bar- 250bar, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"