PBT-RB040SG1SSNVMC0Z SICK Inc
  • Part Number: PBT-RB040SG1SSNVMC0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0bar- 40bar, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBT-RB040SG1SSNVMC0Z SICK Inc
    PBT-RB040SG1SSNVMC0Z SICK Inc
    PBT-RB040SG1SSNVMC0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBT-RB040SG1SSNVMC0Z is described as Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0bar- 40bar, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK