PBT-AB025SG2SS0VMC0Z SICK Inc
  • Part Number: PBT-AB025SG2SS0VMC0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0bar-25bar, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBT-AB025SG2SS0VMC0Z SICK Inc
    PBT-AB025SG2SS0VMC0Z SICK Inc
    PBT-AB025SG2SS0VMC0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBT-AB025SG2SS0VMC0Z is described as Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0bar-25bar, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    View
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM