PBS-RP300SN1SS0BMA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBS-RP300SN1SS0BMA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0psi- 300psi, #20°C- +85°C, 1xPNP + 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RP300SN1SS0BMA0Z SICK Inc
    PBS-RP300SN1SS0BMA0Z SICK Inc
    PBS-RP300SN1SS0BMA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RP300SN1SS0BMA0Z is described as Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0psi- 300psi, #20°C- +85°C, 1xPNP + 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM