PBS-RP200SN1SS0Q5A0Z SICK Inc
  • Part Number: PBS-RP200SN1SS0Q5A0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liqd, Gaseous, 0psi- 200psi, IO-Link, 2x PNP + 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RP200SN1SS0Q5A0Z SICK Inc
    PBS-RP200SN1SS0Q5A0Z SICK Inc
    PBS-RP200SN1SS0Q5A0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RP200SN1SS0Q5A0Z is described as Pressure Sensor, PBS, Liqd, Gaseous, 0psi- 200psi, IO-Link, 2x PNP + 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.