PBS-RP200SN1SS0FMA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBS-RP200SN1SS0FMA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 200 psi, #20°C- +85°C, 2 x NPN
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RP200SN1SS0FMA0Z SICK Inc
    PBS-RP200SN1SS0FMA0Z SICK Inc
    PBS-RP200SN1SS0FMA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RP200SN1SS0FMA0Z is described as Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 200 psi, #20°C- +85°C, 2 x NPN. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM