PBS-RP100SN1SS0D5A0G SICK Inc
  • Part Number: PBS-RP100SN1SS0D5A0G
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0psi- 100psi, #20°C- +85°C, 2xPNP + 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RP100SN1SS0D5A0G SICK Inc
    PBS-RP100SN1SS0D5A0G SICK Inc
    PBS-RP100SN1SS0D5A0G is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RP100SN1SS0D5A0G is described as Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0psi- 100psi, #20°C- +85°C, 2xPNP + 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    View
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    Vector
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM