PBS-RP100SGESSCBMA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBS-RP100SGESSCBMA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0psi- 100psi, #20°C- +85°C, 1xPNP + 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RP100SGESSCBMA0Z SICK Inc
    PBS-RP100SGESSCBMA0Z SICK Inc
    PBS-RP100SGESSCBMA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RP100SGESSCBMA0Z is described as Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0psi- 100psi, #20°C- +85°C, 1xPNP + 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.