PBS-RP050SN1SS0FMA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBS-RP050SN1SS0FMA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 50 psi, #20°C- +85°C, 2 x NPN
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RP050SN1SS0FMA0Z SICK Inc
    PBS-RP050SN1SS0FMA0Z SICK Inc
    PBS-RP050SN1SS0FMA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RP050SN1SS0FMA0Z is described as Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 50 psi, #20°C- +85°C, 2 x NPN. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM