PBS-RB010SGESSSBMA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBS-RB010SGESSSBMA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0bar-10bar, #20°C- +85°C, 1xPNP + 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RB010SGESSSBMA0Z SICK Inc
    PBS-RB010SGESSSBMA0Z SICK Inc
    PBS-RB010SGESSSBMA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RB010SGESSSBMA0Z is described as Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0bar-10bar, #20°C- +85°C, 1xPNP + 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE