PBS-RB010SG2SS0AMA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBS-RB010SG2SS0AMA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0bar-10bar, #20°C- +85°C, 2 x PNP
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RB010SG2SS0AMA0Z SICK Inc
    PBS-RB010SG2SS0AMA0Z SICK Inc
    PBS-RB010SG2SS0AMA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RB010SG2SS0AMA0Z is described as Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0bar-10bar, #20°C- +85°C, 2 x PNP. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT