MPS-096TSTP0 SICK Inc
  • Part Number: MPS-096TSTP0
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Sensor, Magnetic Cylinder, 96 mm Range, 15-30 VDC, 3 mT, Cable with M8, 1 ms, Plastic
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about MPS-096TSTP0 SICK Inc
    MPS-096TSTP0 SICK Inc
    MPS-096TSTP0 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. MPS-096TSTP0 is described as Sensor, Magnetic Cylinder, 96 mm Range, 15-30 VDC, 3 mT, Cable with M8, 1 ms, Plastic. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM