LFV230-XXSNBTPM0700 SICK Inc
  • Part Number: LFV230-XXSNBTPM0700
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Level Sensor, LFV200, Fluids, 700mm, #1bar-64bar, M12 Rnd Conn x1, 4Pin, #40°C-+70°C
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about LFV230-XXSNBTPM0700 SICK Inc
    LFV230-XXSNBTPM0700 SICK Inc
    LFV230-XXSNBTPM0700 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. LFV230-XXSNBTPM0700 is described as Level Sensor, LFV200, Fluids, 700mm, #1bar-64bar, M12 Rnd Conn x1, 4Pin, #40°C-+70°C. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    View
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM