LFV230-XXSGBTPM0800 SICK Inc
  • Part Number: LFV230-XXSGBTPM0800
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Level Sensor, LFV200, Fluids, 800mm, #1bar-64bar, M12 Rnd Conn x1, 4Pin, #40°C-+70°C
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about LFV230-XXSGBTPM0800 SICK Inc
    LFV230-XXSGBTPM0800 SICK Inc
    LFV230-XXSGBTPM0800 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. LFV230-XXSGBTPM0800 is described as Level Sensor, LFV200, Fluids, 800mm, #1bar-64bar, M12 Rnd Conn x1, 4Pin, #40°C-+70°C. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Adafruit
  • Description
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    View
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V