LFV230-XXSGBTPM0500 SICK Inc
  • Part Number: LFV230-XXSGBTPM0500
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Level Sensor, LFV200, Fluids, 500mm, #1bar-64bar, M12 Rnd Conn x1, 4Pin, #40°C-+70°C
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about LFV230-XXSGBTPM0500 SICK Inc
    LFV230-XXSGBTPM0500 SICK Inc
    LFV230-XXSGBTPM0500 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. LFV230-XXSGBTPM0500 is described as Level Sensor, LFV200, Fluids, 500mm, #1bar-64bar, M12 Rnd Conn x1, 4Pin, #40°C-+70°C. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    View
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V