LFP1900-A5NMC SICK Inc
  • Part Number: LFP1900-A5NMC
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Level Sensor, LFP Cubic, Prb 1, 900mm, G ¾ A, 4mA-20mA, 0V-10V, 4 PNP/NPN, M12 Rnd Conn
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about LFP1900-A5NMC SICK Inc
    LFP1900-A5NMC SICK Inc
    LFP1900-A5NMC is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. LFP1900-A5NMC is described as Level Sensor, LFP Cubic, Prb 1, 900mm, G ¾ A, 4mA-20mA, 0V-10V, 4 PNP/NPN, M12 Rnd Conn. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    View
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN