LFP0700-B4NMB SICK Inc
  • Part Number: LFP0700-B4NMB
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: TDR Level Sensor LFP Cubic, Prb 700mm, 3/4 NPTConn, 2xPNP/NPN, 0-10V or 0-20mA, M12
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about LFP0700-B4NMB SICK Inc
    LFP0700-B4NMB SICK Inc
    LFP0700-B4NMB is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. LFP0700-B4NMB is described as TDR Level Sensor LFP Cubic, Prb 700mm, 3/4" NPTConn, 2xPNP/NPN, 0-10V or 0-20mA, M12. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM