IQ40-40NPPKC0K SICK Inc
  • Part Number: IQ40-40NPPKC0K
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Inductive Sensor, 40x40x66mm Hsg., 40mm Sensing, M12 Connector, PNP, 10-30VDC
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about IQ40-40NPPKC0K SICK Inc
    IQ40-40NPPKC0K SICK Inc
    IQ40-40NPPKC0K is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. IQ40-40NPPKC0K is described as Inductive Sensor, 40x40x66mm Hsg., 40mm Sensing, M12 Connector, PNP, 10-30VDC. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD