IME18-12NPOZC0S SICK Inc
  • Part Number: IME18-12NPOZC0S
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Proximity Sensor, Inductive, 9.72mm Range, M18 x 1, PNP, NC, M12, 4-Pin Male
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about IME18-12NPOZC0S SICK Inc
    IME18-12NPOZC0S SICK Inc
    IME18-12NPOZC0S is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. IME18-12NPOZC0S is described as Proximity Sensor, Inductive, 9.72mm Range, M18 x 1, PNP, NC, M12, 4-Pin Male. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED