IME12-08NNSZW2S SICK Inc
  • Part Number: IME12-08NNSZW2S
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Proximity Sensor, Inductive, 6.48mm Range, M12 x 1, NPN, NO, Cable, 3-Wire, 2 m
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about IME12-08NNSZW2S SICK Inc
    IME12-08NNSZW2S SICK Inc
    IME12-08NNSZW2S is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. IME12-08NNSZW2S is described as Proximity Sensor, Inductive, 6.48mm Range, M12 x 1, NPN, NO, Cable, 3-Wire, 2 m. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG