LR9D32KITD12G7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LR9D32KITD12G7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: TeSys Starter Kit: LC1D12 w/ LR9D, 6.4-12A, 120Vac
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LR9D32KITD12G7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LR9D32KITD12G7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LR9D32KITD12G7 is described as TeSys Starter Kit: LC1D12 w/ LR9D, 6.4-12A, 120Vac. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    View
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA