LC2D12B7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC2D12B7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Reversing, 3P, 12 A, 24V AC Coil , 440 V, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC2D12B7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC2D12B7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC2D12B7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC2D12B7 is described as Contactor, Reversing, 3P, 12 A, 24V AC Coil , 440 V, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK VARIO 3U/84HP/185MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    Wakefield-vette
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM