LC1F400M7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1F400M7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-reversing, 400A (AC3), 3Pole, 100 HP@200VAC; 125HP@230VAC, TeSys
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1F400M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1F400M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1F400M7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1F400M7 is described as Contactor, Non-reversing, 400A (AC3), 3Pole, 100 HP@200VAC; 125HP@230VAC, TeSys. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.