LC1F265G7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1F265G7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: TeSys LC1 3 Pole Contactor, 265 A, 140 kW, 120 V ac Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1F265G7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1F265G7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1F265G7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1F265G7 is described as TeSys LC1 3 Pole Contactor, 265 A, 140 kW, 120 V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.