LC1F150M7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1F150M7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: TeSys LC1 3 Pole Contactor, 150 A, 80 kW, 220 V ac Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1F150M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1F150M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1F150M7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1F150M7 is described as TeSys LC1 3 Pole Contactor, 150 A, 80 kW, 220 V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    View
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A