LC1DT40P7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1DT40P7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 230VAC Coil, 40A, 4-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1DT40P7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1DT40P7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1DT40P7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1DT40P7 is described as Contactor, Non-Reversing, 230VAC Coil, 40A, 4-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    View
    Vector
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"