LC1DT32MD SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1DT32MD
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 220VDC Coil, 32A, 4-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1DT32MD SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1DT32MD SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1DT32MD is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1DT32MD is described as Contactor, Non-Reversing, 220VDC Coil, 32A, 4-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT