LC1DT32ED SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1DT32ED
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 48VDC Coil, 32A, 4-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1DT32ED SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1DT32ED SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1DT32ED is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1DT32ED is described as Contactor, Non-Reversing, 48VDC Coil, 32A, 4-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE