LC1DT20EL SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1DT20EL
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 48VDC Coil, 20A, 4-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1DT20EL SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1DT20EL SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1DT20EL is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1DT20EL is described as Contactor, Non-Reversing, 48VDC Coil, 20A, 4-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19"3U 84HP 175MM
    View
    Vector
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    Vector
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS