LC1D80F7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D80F7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 600VAC, 80A, 3-Pole, 110VAC Coil, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D80F7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D80F7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D80F7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D80F7 is described as Contactor, Non-Reversing, 600VAC, 80A, 3-Pole, 110VAC Coil, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH