LC1D65G7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D65G7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-reversing, 600VAC, 65A, 3-Pole, 120VAC Coil, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D65G7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D65G7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D65G7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D65G7 is described as Contactor, Non-reversing, 600VAC, 65A, 3-Pole, 120VAC Coil, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.