LC1D50AU7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D50AU7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 240VAC Coil, 50A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D50AU7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D50AU7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D50AU7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D50AU7 is described as Contactor, Non-Reversing, 240VAC Coil, 50A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    View
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR