LC1D50AF7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D50AF7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 110VAC Coil, 50A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D50AF7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D50AF7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D50AF7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D50AF7 is described as Contactor, Non-Reversing, 110VAC Coil, 50A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V