LC1D40M7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D40M7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Motor Control, 220VAC Coil, 40A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D40M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D40M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D40M7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D40M7 is described as Contactor, Motor Control, 220VAC Coil, 40A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP