LC1D40AU7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D40AU7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 240VAC Coil, 40A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D40AU7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D40AU7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D40AU7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D40AU7 is described as Contactor, Non-Reversing, 240VAC Coil, 40A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM