LC1D32E7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D32E7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Motor Control, 440VAC, 32A, 3-Pole, 48VAC Coil, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D32E7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D32E7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D32E7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D32E7 is described as Contactor, Motor Control, 440VAC, 32A, 3-Pole, 48VAC Coil, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.