LC1D32BL SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D32BL
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 600VAC, 32A, 3-Pole, 24VDC Coil, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D32BL SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D32BL SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D32BL is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D32BL is described as Contactor, Non-Reversing, 600VAC, 32A, 3-Pole, 24VDC Coil, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE