LC1D25U7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D25U7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Motor Control, 440VAC, 25A, 3-Pole, 240VAC Coil, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D25U7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D25U7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D25U7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D25U7 is described as Contactor, Motor Control, 440VAC, 25A, 3-Pole, 240VAC Coil, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM