LC1D25M7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D25M7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 220VAC Coil, 25A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D25M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D25M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D25M7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D25M7 is described as Contactor, Non-Reversing, 220VAC Coil, 25A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH