LC1D25BD SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D25BD
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Motor Control, 440VAC, 25A, 3-Pole, 24VDC Coil, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D25BD SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D25BD SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D25BD is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D25BD is described as Contactor, Motor Control, 440VAC, 25A, 3-Pole, 24VDC Coil, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM