LC1D18U7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D18U7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Motor Control, 440VAC, 18A, 3-Pole, 240VAC Coil, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D18U7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D18U7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D18U7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D18U7 is described as Contactor, Motor Control, 440VAC, 18A, 3-Pole, 240VAC Coil, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V