LC1D12UD SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D12UD
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 250VDC Coil, 12A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D12UD SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D12UD SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D12UD is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D12UD is described as Contactor, Non-Reversing, 250VDC Coil, 12A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    View
    Schroff
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F