LC1D12R7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D12R7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 440VAC Coil, 12A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D12R7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D12R7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D12R7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D12R7 is described as Contactor, Non-Reversing, 440VAC Coil, 12A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CONNECTOR H 15 F