LC1D12BD SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D12BD
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Motor Control, 440VAC, 12A, 3-Pole, 24VDC Coil, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D12BD SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D12BD SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D12BD is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D12BD is described as Contactor, Motor Control, 440VAC, 12A, 3-Pole, 24VDC Coil, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    View
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE