LC1D1156M7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D1156M7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 220VAC Coil, 115A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D1156M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D1156M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D1156M7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D1156M7 is described as Contactor, Non-Reversing, 220VAC Coil, 115A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    View
    Schroff
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM