RUK1608FR033CS SAMSUNG
  • Part Number: RUK1608FR033CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0603 33MOHM 0.33W 1
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RUK1608FR033CS SAMSUNG
    RUK1608FR033CS SAMSUNG
    RUK1608FR033CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RUK1608FR033CS is described as RESISTOR 0603 33MOHM 0.33W 1. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"