RUK1608FR020CS SAMSUNG
  • Part Number: RUK1608FR020CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0603 20MOHM 0.33W 1
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RUK1608FR020CS SAMSUNG
    RUK1608FR020CS SAMSUNG
    RUK1608FR020CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RUK1608FR020CS is described as RESISTOR 0603 20MOHM 0.33W 1. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    Energizer
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    Panasonic Electronic
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM